LAST MINUTE a FIRST MOMENT

ceny už od 24 EUR / osoba / noc

LAST MINUTE a FIRST MOMENT

ceny už od 24 EUR / osoba / noc

LAST MINUTE a FIRST MOMENT

ceny už od 24 EUR / osoba / noc

Aktivity v okolí Bešeňovej

Nízké Tatry

Nízke Tatry ponúkajú najviac vonkajších aktivít – v letnom období môžete navštíviť niektorú z krasových jaskýň. Najznámejší z nich je celoročne otvorená Demänovská jaskyňa slobody alebo Demänovská ľadová jaskyňa otvorená od mája do septembra. Turisti môžu využiť mnoho značených ciest a to na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier, tak aj v priľahlých dolinách.

Chočské vrchy

Chočské vrchy nájdete iba niekoľko kilometrov od Bešeňovej a sú považované za jedno z najkrajších pohorí na Slovensku. Dominantu predstavuje vrchol Veľkého Choča s výhľadmi do okolia.

Veľmi navštevovaná je Kvačianska dolina. Dolina sa hlboko zarezáva do vápencových skál, pretekajúca riečka vytvára menšie vodopády. Prosiecka dolina je známa krásnymi výhľadmi. Cez obe doliny vedie značená turistická cesta. Na vrchu Hrad vo výške 993 m je zrúcanina Liptovského hradu – Starhrad z 13. storočia.

Velká Fatra

Veľká Fatra je najdostupnejší pohorie z Bešeňovej. Takmer z Ružomberoku vedie sadačková lanovka na Malinô Brdo, ktoré je východiskom mnohých turistických ciest. Cieľom týchto ciest môže byť Hrabovo, Sidorovo, Vlkolínec, Smrekovica a ďalšie zaujímavé miesta. Nádherné sú  hrebeňové túry. Lyžiari môžu využívať v okolí Malina Brda známe lyžiarske stredisko.

Západné Tatry – Roháče

V dosahu kúpeľov Bešeňová leží Západné Tatry. Cez Zuberec sa dostanete na Zverovku, ktorá je východiskovým miestom k nádherným Roháčským plesom. Zdatní turisti môžu pokračovať ďalej na hlavný hrebeň s ťažkým terénom vo výške nad 2 000 m s najvyšším vrcholom Bystrá. Z dolín v Západných Tatrách je hojne navštevovaná Žiarska dolina, ktorá ponúka pohľady na Baranec, Tri kopy, Baníkov. Žiarska dolina poskytuje ideálne podmienky pre skialpinizmus, bežecké lyžovanie, je tu malé lyžiarske stredisko. Ak sa zaujímate o ľudovú architektúru, potom nemôžete minúť Múzeum oravskej dediny v Zuberci – Brestovej.

Cykloturistika

Niekoľko značených cykloturistických ciest je okolo Kvačan, alebo pri Liptovskej Mare, Demänovskou dolinou, Žiarska dolina v Západných Tatrách, okolie Zuberca a Zverovky, Jánska dolina.

 

Liptovská Mara

Liptovská Mara – Slovenské alebo Liptovské more – je prvá priehrada Vážskej kaskády. Je centrom všetkých vodných aktivít celej oblasti – je tu jachtársky klub, požičovňa lodičiek a vodných bicyklov, môžete surfovať, podniknúť plavbu vyhliadkovou loďou.

Blízke termálne kúpele

 • Tatralandia Liptovský Mikuláš – celoročne otvorený komplex bazénov s termálnou vodou s liečivými účinkami a s množstvom atrakcií, široká ponuka služieb a zábavy vrátane Fun Parku – jedinečná kópia amerického mestečka z 19. storočia
 • lázně Lúčky – liečivá minerálna voda, rodinná atmosféra
 • Liptovský Ján

Lyžiarske strediská

 • Jasná – Chopok
 • Demänovská dolina
 • Skipark Ružomberok (Malino Brdo)
 • Park Snow Donovaly
 • Liptovský Ján – Javorovica
 • Žiarská dolina

Ďalšie zaujímavé miesta v okolí

 • Vlkolínec – skanzen ľudovej architektúry, je zaradený v zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.
 • Pribilina – múzeum liptovskej dediny, možnosť zoznámiť sa s liptovským folklórom, remeslami a s chovom huculských koní, čo je rarita tohto múzea. Tu bolo prevezené mnoho budov z 11 zatopených obcí pri stavbe vodnej nádrže Liptovská Mara
 • Svätý Kríž – do tejto obce pri Liptovskej Mare bol prenesený jeden z najväčších drevených kostolov v Európe (z roku 1729) zo zatopenej obce Poludza
 • Keltské múzeum Havránok – pri Liptovskej Mare, pri obci Bobrovník je zrekonštruovaný komplex pôvodných keltských stavieb
 • hrad Likava – najväčší hrad na Liptove, vedie na neho turistická cesta z Ružomberoka